Завршува потрагата по исчезнатиот малезиски авион

Facebook
Twitter
Email
Print

Потрагата по исчезнатиот авион од летот „МН370“, на малезиската авиокомпанија, „Малезија ерлајнс“, завршува во вторник, на 29 мај, рече новиот министер за сообраќај на Малезија, Ентони Лок.

 

„Утрово го изнесов ова прашање и се согласивме потрагата да продолжи до 29 мај“, рече Лоук пред новинарите.

 

Американската компанија „Оушн инфинити“, со седиште во американскиот град Хјустон, ја спроведува потрагата по авионот што исчезна на 8 март 2014, додека сообраќаше на летот од Куала Лумпур кон Пекинг.

 

Станува збор за една од најголемите светски миsтерии во авиосообраќајот. Во малезискиот боинг се наоѓаа 239 патници и членови на екипажот.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи