Раул го скрати списокот на 20 ракометари и веднаш почнува со тренинзи за Романија!

Facebook
Twitter
Email
Print

Експресно, по возбудувањата со Вардар во Келн, македонската ракометна јавност ќе се префрли на нов навивачки фронт – репрезентацијата. На 10 и на 13 јуни нѐ очекуваат бараж-натпреварите со Романија, за пласман на СП во 2019 година, а селекторот Раул Гонзалес веќе го скрати списокот на 20 ракометари.

 

На првиот собир кој е закажан за 4-ти јуни треба да се појават следните ракометари:

 

Голмани: Никола Митревски, Борко Ристовски, Златко Даскаловски, Мартин Томовски
Бекови: Кирил Лазаров, Филип Лазаров, Филип Миркуловски, Немања Прибак, Филип Талески, Филип Кузмановски, Мартин Велковски, Горан Крстевски, Велко Маркоски
Крила: Дејан Манасков, Мартин Поповски, Гоце Георгиевски, Гоце Ојлески
Пикери: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Марковски

 

Само за потсетување, првиот меч го играме на домашен терен во „Борис Трајковски“, а реванш дуелот се игра во Романија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи