Рација во четири земји поради нереди за време на Самитот Г20

Facebook
Twitter
Email
Print

Полицијата во Хамбург соопшти дека властите во Италија, Шпанија, Франција и Швајцарија од утрово спроведуваат рација во рамки на истрагата за нередите за време на минатогодинешниот Самит Г20, одржан во тој германски град.

 

Полицијата не изнесе детали за рациите, но соопштено е дека француските власти трагаат по осомничен маж, по кого е распишана потерница.

 

За време на минатогодинешниот Самит Г20 во јули во Хамбург, во текот на три ноќи се одржуваа протести против глобализацијата, кои преминаа во нереди.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи