Главниот лик ја напушта серијата „Живи мртовци“

Водечкиот актер на „Живи мртовци“ Ендрју Линколн ја напушта ТВ серијата по деветтата сезона, јавува порталот ИМДБ.

 

Засега не се знае како главниот лик ќе биде отстранет од приказната, дали ќе биде „убиен“, дали ќе се разбуди од сон, но обожавателите може само да очекуваат дека популарниот Рик ќе се појави во само шест епизоди од претстојната сезона.

 

Допрва ќе се дознае дали ова значи и навестување на крајот на серијата.

 

„Живи мртовци“ е адаптација на истоимениот мегапопуларен стрип на Роберт Киркман, но серијата се соочува со значителен пад на гледаноста во последните неколку години.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи