ВИДЕО – ОБНОВЕНО : Тешка сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Возило марка Хјундаи Акцент со прилепски регистерски таблички од засега непознати приичини, денеска околу 13 часот, излетало од патот Прилеп – Битола, во близина на фабриката Гентерм.

 

Од СВР Битола информираат дека во возилото се наоѓале тројца патници, од кои двајца со полесни повреди веднаш биле пренесени во општата болница во Прилеп, а додека жената-возач поминала без повреди. Увид на лице место извршија екипите на прилепската полиција.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи