ВИДЕО – Тешка сообраќајка на патот Прилеп – Битола, првично нема загинати

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На патот Прилеп – Битола, во близина на фабриката Гентерм, денеска околу 13.00 часот се случи тешка сообраќајна несреќа, кога според првичните и неофицијални информации, едно возило од засега непознати причини излетало од патот.

 

Исто така според неофицијални информаци потешко се повредени две лица кои се пренесени во општата болнициа во Прилеп. Увидот е во тек, а повеќе детали околу сообраќајката се очекуваат подоцна.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи