Родена е новата Џенис Џоплин!

13-годишно девојче со име Кортни Хадвин ги натера судиите да станат на нозе, а Хауи Мандел да го притисне златното копче – кое води директно во финалните натпревари за наградата од 1 милион долари.

 

На сцената енергично ја изведе Hard to Handle на Otis Redding и ги остави сите со подотворена уста!

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.