Родена е новата Џенис Џоплин!

13-годишно девојче со име Кортни Хадвин ги натера судиите да станат на нозе, а Хауи Мандел да го притисне златното копче – кое води директно во финалните натпревари за наградата од 1 милион долари.

 

На сцената енергично ја изведе Hard to Handle на Otis Redding и ги остави сите со подотворена уста!

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи