Заев во Сараево ќе ја прими наградата за европска личност на годината

Facebook
Twitter
Email
Print

Премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во работна посета на Сараево, каде ќе ја прими наградата „Златна плакета – европска личност на годината“ од Агенцијата за избор нај менаџер на БиХ, Југоисточна и Средна Европа и Европското здружение на менаџери.

 

На оваа  традиционална манифестација најавено е присуство на околу 500-тини најуспешни бизнис лидери од БиХ, Европа и светот, претставници од науката и политиката, под покровителство на Претседателството на БиХ

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи