Жител на Кривогаштани „олеснет“ за 20.000 евра

На 16.08.2018 година во периодот од 03.00 до 08.00 часот во куќа сопственост на М.Ш.(60), во с.Кривогаштани, прилепско, непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот со употреба на сила влегол во куќата и одзел околу 20.000 евра.

 

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи