Прилепчанец приведен на граница заради фалсификување

Вчера околу 17 часот на Граничен премин Блато, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување“ од слобода е лишен В.И. (44) од село Сенокос, прилепско.

 

Во 21.00 часот тој бил предаден во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.