Македонските возови од наредниот месец нема да сообраќаат надвор од државава

Facebook
Twitter
Email
Print

Единствените меѓународни возови кои еднаш дневно сообраќаа на релациите Скопје-Белград и Скопје-Солун од почетокот на следниот месец се укинуваат.

 

Меѓународниот воз “Хелас експрес” кој сообраќаше еднаш дневно кон овие дестинации, ќе престане да сообраќа по 30 септември.

 

Причината поради која се укинува железничкиот сообраќај официјално не е објавена на веб-страницата на Македонски железници.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи