ВИДЕО – Премиера на претставата „Пинг Понг“ од училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Најмалите членови на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ вечерва во киното Мис Стон во Прилеп ја одиграа својата завршна претстава насловена како „Пинг Понг“. Според менторот Димитрина Мицкоска станува збор за кратки хумористични приказни, каде децата осознаваат за намери, карактери, ликови… работена е со кратки реченици по принципот јас-ти.

 

Средствата од продажбата на претставата ќе бидат донирани на хуманитарната организација „Лео клуб за хуманирни активности дрим тим од деца за деца“ за нивните хуманитарни активности.

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕЛАТА ПРЕТСТАВА „ПИНГ ПОНГ“

 

 

 

ИЗЈАВИ НА МЕНТОРОТ ДИМИТРИНА МИЦКОСКА И МИЛА ЈОВАНОСКА ОД „ЛЕО КЛУБ ЗА ХУМАНИРНИ АКТИВНОСТИ ДРИМ ТИМ ОД ДЕЦА ЗА ДЕЦА“ ЗА ПРЕТСТАВАТА „ПИНГ ПОНГ“

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи