ВИДЕО – Визуализација по повод 11 Октомври на Участакот во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

За прв пат во Прилеп по повод празникот 11 Октомври, на ѕидот од Участакот беше прикажана дигитална визуализација или т.н. 3Д мапинг, со дел од настаните за време на НОБ и денешна современа Македонија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи