ВИДЕО – Како изгледаше дел од импровизираниот напад на Участакот и огнометот во Прилеп

Традиционално како и секоја година одбележувањето на празникот 11 Октомври во Прилеп започна со импровизиран напад на Участакот и спектакуларен огномет.

 

Еве дел од атмосферата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.