ВИДЕО – Како изгледаше дел од импровизираниот напад на Участакот и огнометот во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Традиционално како и секоја година одбележувањето на празникот 11 Октомври во Прилеп започна со импровизиран напад на Участакот и спектакуларен огномет.

 

Еве дел од атмосферата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи