ВИДЕО – Слем мајтап – инспириран од творештвото на Марко Цепенков

Во рамки на фестивалот „Со Марко на улица“ во Прилеп се одржа слем мајтап. Актерот Игор Трпчески вели дека овој слем мајтап бил инспириран од творештвото на Марко Цепенков за да се видело како тогаш луѓето разговарале и комуницирале помеѓу себе на еден шеговит, но и вулгарен  јазик.

Видеото содржи експлицитен и вулгарен говор кој не е соодветен за лица под 18 години. 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи