ВИДЕО – Што се може да купите на Марковиот пазар – беџови, стикери, обетки, магнети, маици, торби…

Во состав на фестивалот „Со Марко на улица“ организиран е и т.н. Марков пазар во домот за култура „Марко Цепенков“ каде може да се купат беџови, стикери, обетки, магнети, маици, торби…, со еден од 6-те ликови на Марко Цепенков.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.