Прилепско бебе се роди на ист датум и на ист ден како неговиот татко и дедо

Прилепско бебе се родило на ист датум како и својот татко и дедо, во болницата “Аrrowe Park” во Ливерпул.

 

Филип Павлоски (34), по професија физикален терепевт и по потекло од Прилеп, пријатно ги изненадил вработените во болницата, кога им објаснил дека неговиот син Кристофер се родил во ист ден и на ист датум со него (сабота, 6 октомври 1984), но и со неговиот татко Киро (роден во сабота на 6 октомври 1956 година).

 

„Очекувавме детето да се роди на први октомври, и си реков супер тоа е пред мојот роденден, но на крајот исходот беше малку поинаков“, рекол Филип.

 

Тамошниот локален портал „Ливерпул Ехо“ напиша дека станува збор за вистинско чудо и дека такво совпаѓање се случува со веројатност 1:48 милиони.

 

 

Она што е уште поинтересно е дека сопругата на Филип, Цветомира (31) по потекло од Бугарија, кажала дека и нејзината сестра е исто така родена на 6 октомври 1983 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи