ВИДЕО: Управува со најмоќната држава во светот, а не знае да затвори ни чадор

Дали американскиот претседател Доналд Трамп знае како се затвора чадор? Тоа е  прашањето кое го поставуваат сите светски медиуми.

 

Во видеото што брзо стана вирално се гледа како Трамп оди по скалите што водат кон неговиот претседателски авион, со чадор во рака. Кога стигнува до вратата, раката на Трамп паѓа сè пониско и пониско сè додека чадорот не почне да го гребе подот. По неколку секунди, наместо да го затвори чадорот и внесе со себе, тој чадорот едноставно го остава пред вратата и влегува во авионот.

 

 

На крај припадник на „Тајните служби“, како што се претпоставува, го зеде и го затвори.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи