Жедните американски војници ги пресушија исландските барови

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Повеќе барови во центарот на Рејкјавик изминатиов викенд останаа без пиво, откако ги посетија американски морнари и маринци, кои на Исланд учествуваат во вежбите на НАТО.

 

Поради навалата на жедните припадници на американските вооружени сили, многу популарни угостителски локали на Исланд – „пресушиле“.

 

Речиси 7.000 морнари и маринци учествуваа во вежбите на Исланд, додека во земјата вкупно живеат 340.000 луѓе.

 

Инаку, американските војници попрво се определувале за локалните пива и притоа сакале да пробаат и домашни производи, но не ја одбивале ниту стандардната понуда од лагер баровите во Рекјавик, наведува американското списание “Stars and Stripes”, повикувајќи се на локалните медиуми.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи