Жител на с. Драгов дол, Македонски Брод, починал при пад од дрво берејќи ореви

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вчера околу 16.15 часот било пријавено дека во Македонски Брод, во атар на село Драгов дол Д.Л. (55) од Македонски Брод, паднал од орев и се здобил со повреди.

 

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во Медицински центар Прилеп каде лекар констатирал смрт. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи