Наставник физички нападнал 10 годишник во крушевското село Пресил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вчера во 12.55 часот во полициската станица Крушево, М.М.(40) од село Пресил пријавил дека околу 10.00 часот неговиот 10-годишен син бил физички нападнат од наставникот Љ.А. од село Норово, вработен во основното училиште „Свети Кирил и Методиј“ – Бучин, подрачно училиште во село Пресил.

 

Запознаен е Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи