ВИДЕО – Победникот на прилепскиот полумаратон постави и нов армиски рекорд во маратон на 42 км.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Игор МЦ Јакимовски беше дел од маратонот за воени лица на кои требаше да се истрчаат 42. километри под полна опрема. Јакимовски е член на повеќе атлетски клубови, вработен во АРМ и со многу успеси зад себе. Игор ја полни својата спортска биографија. Учесник на 2 воени олимпијади, повеќекратен шампион во АРМ, државен првак во планинско трчање и спортист на годината во АРМ за 2012 година.

 

„Еве сум со македонското знаме. Три и пол часа трчав и сега го извадив македонското знаме да се види и да се знае кој истрча 42. километри и постави нов рекорд, во наши оквири…“, вели меѓу другото Игор МЦ Јакимовски додека трча кон целта на маратонот… Тој додава дека ги поместува границите и ќе продолжи да ги поместува!

 

Погледнете:

 

 

 

Finish !!!!!

Posted by Igor MC Jakimovski on Недела, 18 ноември 2018

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи