Дванаесет медали за ЏК „СЕИШИН“ на државното првенство во џудо за деца и сениори

Денеска во Скопје во спортската сала на ООУ „Невена Георгиева Дуња“ се одржа Државно Првенство во џудо за Деца и Сениори. На истото учество зедоа 10 тина клубови од Македонија со над 100 натпреварувачи. Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп зеде учество со вкупно 17 натпреварувачи во двете возрасни категории, а освоени се 12 медали (3 златни, 2 сребрени и 7 бронзени).

 

Деца:

 

 1. Анастасија Кузманоска кат. -25 кг 1-во место
 2. Марко Василески кат. -42 кг. 2-ро место
 3. Благојче Мантаорски кат. -38 кг 3-то место
 4. Борис Џагадуроски кат. -30 кг. 1-во место
 5. Давор Најдоски кат. -27 кг 3-то место
 6. Ангел Мошков кат. -27 кг. 3-то место
 7. Немања Џагадуроски кат. -25 кг. 3-то место

 

Сениори:

 

 1. Мартин Трајановски кат. -60 кг. 3-то место
 2. Марио Тошески кат. -73 кг. 3-то место
 3. Кристијан Тошески кат. -90 кг. 3-то место
 4. Јован Најдоски кат. -100 кг. 1-во место
 5. Марио Цинцароски кат. +100 кг. 2-ро место

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи