Бензините поевтинуваат за 1.5 денари, дизелот за 2.5 денари

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата и тие на полноќ поефтинуваат во просек за 4.01 проценти.

 

Од полноќ, според новиот ценовник, ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 поевтинуваат за 1.50  денари и еден литар од овие горива од вечерва ќе се продава за 61.50 односно 63.50 денари.

 

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 2.50 денари, и еден литар дизел гориво ќе чини 58.50 денари.

Новите цени на горивата стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи