Повреден моторциклист при судир со автомобил во Прилеп

На крстосницата од улица „Марксова“ и улица „Самоилова“ во Прилеп вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.А.(36) од Прилеп, и моторцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, управуван од А.Д. (24) од Прилеп.

 

Во незгодата А.Д. се здобил со тешки телесни повреди по што му била укажана лекарска помош во Општа болница Прилеп. Извршен е увид на местото на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи