СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Ристески нудат само деструкции, црнила и блокади

Мицкоски и Ристекси сакаат да ги закочат реформите во Прилеп и Македонија и да се да се врати 12 годишниот систем кога во државата царуваа криминалот, корупцијата, непотизмот. Тие нудат само деструкции, црнила и блокади, реагираа од СДСМ Прилеп на денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Реакцијата ја пренесуваме во целост.

 

ВМРО-ДПМНЕ, антизападниот пиун Мицкоски, како и локалниот послушник на претходната криминална власт на Груевски, Петар Ристески, сакаат да ги закочат реформите во Прилеп и во Македонија и да се врати 12 годишниот систем кога во државата царуваа криминалот, корупцијата, непотизмот.

ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Ристески нудат само деструкции, црнила, блокади и одбрана на криминалот на Никола Груевски.

Нудат изолација, очај и безизлезност и очигледно се дел од групацијата којашто се обидува да поткопа секаков чекор за напредок на Македонија и интегрирање на нашата држава во најмоќните светски организации, ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ повторно во очај се обидува да ги изманипулира и злоупотреби граѓаните и преку протести за заштита на криминалот да ја закочи иднината на Македонија.

Мицкоски треба да е свесен дека никогаш нема да успее да го врати времето кога тој под заштита на неговиот ментор Груевски се стекнуваше со хидроцентрали, а граѓаните гладуваа.

Македонија и нејзините граѓани ја победија деструктивната матрица на Груевски, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Македонија оди напред кон светла и сигурна иднина, кон членство во ЕУ и НАТО и нема враќање назад во црното минато.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи