Крушевчани Новата 2019 ќе ја пречекаат со Александра Јанева

Македонската пејачка Александра Јанева ќе ја има главната улога на Новогодишната прослава во Крушево. Забавата започнува во 21:00 со загревање со ди џеј Хуго, а крушевчани и туристите ќе ја дочекаат Новата 2019 година со настап на Александра Јанева.

 

Јанева сними и промотивно видео со што ги повикува сите крушевчани и посетители на Крушево Новата 2019-та година да ја пречекаат на градскиот плоштад.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи