Невремето вечерва урна дрво врз возило во Прилеп на улица „Јоле Андоноски“

Читателите на Инфо Компас испратија фотографија од урнато дрво врз возило поради невремето на улицата „Јоле Андоноски“ во населбата Бончејца. За настанот се известени и во ПС Прилеп и ТППЕ Прилеп. Во делови од населбата „Бончејца“ во моментов нема улично осветлување.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи