Хуманитарна детска модна ревија во спомен куќа „Тодор Проески“

Во спомен куќата „Тодор Проески“ се одржа детска хуманитарна ревија со изработките на студентите од Технолошко техничкиот факултет од Штип, под менторство на доцент м-р Ванѓа Димитријева Кузманоска.

 

Изработките кои беа претставени од учениците од ООУ „Никола Карев“ од Крушево ќе се донираат на деца од 6 до 9 години згрижени во семејства во Крушево.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи