The Hounds, Нино Величковски, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд ќе ги забавуваат прилепчани во Нова Година

Општина Прилеп подготви богата новогодишна програма за претстојните празнични денови.

 

25-30 декември 2018 година

 

 

 • 11:00 / 13:00 Детска претстава „Новогодишна бајка“, кино „Мис Стон“
 • 11:00 / 18:00 Новогодишен креативен базар и активни креативни работилници – плоштад „Методија Андонов Ченто“
 • 13:00–18:00 Детски перформанс „Работилница во Лапонија“ – плоштад „Методија Андонов Ченто“

 

26 декември 2018 година

 

 • 19:00 Концерт на класична музика „Предновогодишно со звуците на
 • хармониката“ – голема сала НУЦК „Марко Цепенков“

 

 

31 декември 2018 година, плоштад „Методија Андонов Ченто“

 

 

– ДЕНСКА ПРОГРАМА –

 

 • 11:00 Почувствувајте ја новогодишната магија со вовчето на Дедо Мраз и пријателите низ улиците на Прилеп
 • 13:00 Новогодишно дружење со Дедо Мраз и пријателите и многу изненадувања за најмладите
 • 14:00 Концерт на групата The Four

 

– ЦЕНТРАЛНА ВЕЧЕРНА ПРОГРАМА –

 

 • 21:30 Настап на Нино Величковски со своите тамбураши
 • 22:15 Настап на Гоце Чоки и Фортисимо Бенд
 • 23:30 Настап на групата The Hounds
 • 23:55 Обраќање на градоначалникот Илија Јованоски
 • 00:00 Огномет
 • 00:45 Dj Dave Schwartz и Dj Alek Young

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи