ВИДЕО – Крушево подготвено за стартот на зимската сезона, се бара кревет повеќе за празниците

Крушево е подготвено за почетокот на зимската сезона. Сместувачките капацитети според угостителите биле исполнети над 80% се до 20 јануари. Се бара кревет повеќе за празниците кои доаѓаат. Терените на Станиќ се веќе подготвени, поминати со ратрак, има доволно снег и овој викенд ги очекуваат првите туристи. Крушево наголемо го враќа сјајот на вистински туристички центар кој функционира 4 сезони, a доказ за тоа е што бројот на туристи оваа година бил поголем за 67% за разлика од лани.

 

Поради се поголемата заинтересираност на посетителите за еден од најубавите градови во Македонија тука веќе започнаа и нови инвестиции во хотелското сместување.  За тоа колку Крушево е подготвено да ги пречека туристите за претстојните празници, за новите инветиции и развојот на туризмот во ова живо јавување за Сител зборуваат градоначалникот Томе Христоски и раководителот на новиот хотел Александар Никодиноски.

 

ИЗВОР : СИТЕЛ.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи