Дева – во чест на новото раѓање

На 5-ти јануари со почеток во 18 часот на градскиот плоштад во Крушево ќе се одржи настанот „Дева – во чест на новото раѓање“ во организација на Локален младински совет и Средношколската заедница при СОУ „Наум Наумовски Борче“, Крушево.

 

Празникот Дева се празнува единствено во Крушево и Ерусалим, Израел и го најавува Христовото раѓање.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.