Дева – во чест на новото раѓање

На 5-ти јануари со почеток во 18 часот на градскиот плоштад во Крушево ќе се одржи настанот „Дева – во чест на новото раѓање“ во организација на Локален младински совет и Средношколската заедница при СОУ „Наум Наумовски Борче“, Крушево.

 

Празникот Дева се празнува единствено во Крушево и Ерусалим, Израел и го најавува Христовото раѓање.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи