Како звучи легендарната „Nothing Else Matters“ во етно верзија

Тулиа, група која ја сочинуваат четири девојки од Полска, кои обожуваат етно-музика и ги обожуваат „Metallica“, во свој стил ја обработија една од најпознатите песни на овој бенд, „Nothing else matters“.

 

 

Четирите девојки се прославија со нивната изведба на песната „Enjoy the Silence“ на групата „Depeche Mode“, а сега решија да се претстават со уште еден светски безвременски хит. Нивниот перформанс воопшто не потсетува на оној на „Metallica“, но токму тоа ја прави нивната верзија посебна.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи