Разбојништво во обложувалница во Прилеп – одземени парите од дневниот промет

Вчера ( 29.01.2019 година ) околу 21.22 часот во полициската станица Прилеп било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во обложувалница на улица „Александар Македонски“ и од касата одзел пари од дневниот промет. Од СВР Битола истакнаа дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи