„Аутомобиле СК“ го доби тендерот за набавка на нови возила за ЈКП Водовод и канализација вреден 2 милиони денари

ЈКП Водовод и канализација – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на товарно возила за превоз на патници и товар склучи договор со друштвото за производство трговија и услуги „Аутомобиле СК“ДОО експорт-импорт Скопје.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.121.000 денари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.