„Аутомобиле СК“ го доби тендерот за набавка на нови возила за ЈКП Водовод и канализација вреден 2 милиони денари

ЈКП Водовод и канализација – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на товарно возила за превоз на патници и товар склучи договор со друштвото за производство трговија и услуги „Аутомобиле СК“ДОО експорт-импорт Скопје.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.121.000 денари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи