Апел за помош од Маја Рековиќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат.. никогаш не помислив дека на ваков начин ќе барам помош.. ама вашите 5ml крв (НЕ Е ВАЖНА КРВНАТА ГРУПА) од 18-59 години, ОД 8:30 ДО 14 ЧАСОТ, секој работен ден, можат да ми го спасат животот.. Доколку можете да се организирате и да дојдете до Скопје, ИНСТИТУТ ЗА ИМУНОБИОЛОГИЈА И ХУМАНА ГЕНЕТИКА (Државна болница) КАДЕ КАЖУВАТЕ ДЕКА САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ ДОНОР, не мора да кажете дека се работи за мене, ќе ми дадете надеж дека ова сонце и мене ќе ме грее уште долго. ЛУЃЕ МИ ТРЕБАТЕ! ДА ДООБЈАСНАМ…на институтот се пријавувате дека сакате да станете донор…доколку сте соодветни јас ќе знам … ????????

 

Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат..никогаш не…

Posted by Maja Rekovic on Monday, February 4, 2019

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи