Жител на с. Црнилиште со воздушна пушка му го убил кучето на еден сожител, по што тој го претепал со стап

На 08.02.2019 година во 17,00 часот во Полициското одделение Ропотово В.А.(21) од с.Црнилиште пријавил дека истиот ден околу 16,30 часот со негов другар со возило се упатиле во атар на с.Црнилиште, а со него носел и воздушна пушка сопственост на неговиот татко. Кога стигнале кај гробиштата В.А. забележал едно куче и со пушката испукал еден проектил кон кучето и го погодил.

 

„По кратко време дошол А.Б.(47) од с.Црнилиште кој ги напасувал овците и го прашал зошто му го убил кучето по што му ја одзел пушката и со стап го удрил неколку пати. Истиот ден А.Б. во Полициското одделение Ропотово пријавил дека В.А. со воздушна пушка го усмртил неговото овчарско куче. В.А. бил приведен и со него бил извршен разговор и се превземаат мерки целосно расчистување на случајот“, соопштуваат од СВР Битола.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи