Во петок во кино Мис Стон „Грчки митови… и уште нешто“, најновата претстава на „Чин 4 Сцена 5“

Училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ утре со почеток во 20 часот во кино „Мис Стон“ ќе ја прикажи својата најнова премиера насловена како „Грчки митови… и уште нешто“. Ова е завршна претстава на малата 1 група во која најмалите членови на училиштето ќе ви раскажуваат приказни од грчката митологија, но и уште нешто.

 

Ментор: Димитрина Мицкоска

 

Играат: Андреј Чатлески, Ева Кироваков, Христина Мојсоска, Мила Ристеска, Елена Трајкоска, Мина Јолеска, Петар Јошески, Јована Китаноска, Милан Димоски, Теона Галеска.

 

 

Влезот е 50 денари, а собраните средства од продажбата на влезниците ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи