Во петок во кино Мис Стон „Грчки митови… и уште нешто“, најновата претстава на „Чин 4 Сцена 5“

Училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ утре со почеток во 20 часот во кино „Мис Стон“ ќе ја прикажи својата најнова премиера насловена како „Грчки митови… и уште нешто“. Ова е завршна претстава на малата 1 група во која најмалите членови на училиштето ќе ви раскажуваат приказни од грчката митологија, но и уште нешто.

 

Ментор: Димитрина Мицкоска

 

Играат: Андреј Чатлески, Ева Кироваков, Христина Мојсоска, Мила Ристеска, Елена Трајкоска, Мина Јолеска, Петар Јошески, Јована Китаноска, Милан Димоски, Теона Галеска.

 

 

Влезот е 50 денари, а собраните средства од продажбата на влезниците ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.