Миле со скршеница на раката, Спиро со расечена аркада

Јанакиески со скршеница на раката е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“, Ристески добил медицинска помош по расечената сркада во стационарот во затворот, дознава ТВ21.

 

На двајцата екс министри синоќа им беше определен притвор за случувањата од “27 април”.

 

Како што дознава ТВ21, денешниот инцидент се случил поради провокација бидејќи претходно Миле се дружел со Хајруш Авдија и не му се случило ништо, а исто така и Кирил Божиновски бил во иста соба со од кумановската група.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи