„Фото Лозиго“ донираше машина за чистење на подови за Гимназијата „Мирче Ацев“ во Прилеп

Тројцата браќа, сопственици на „Фото Лозиго“, Зоран, Горан и Лорин Дамкоски повторно ја докажуваа својата хуманост и епитетот на општествено одговорна компанија. Овој пат тие донираа германска машина „Columbus“ за чистење на подови, во вредност од 220.000 денари на Гимназијата „Мирче Ацев“, – Прилеп. Еден од сопственицитена „Фото Лозиго“, Зоран Дамкоски се надева дека со оваа машина ќе се подбрат условите за работа како на учениците така и на самиот персонал во Гимназијата.

 

,,Со ова сакаме и во пракса да докажеме дека постои соработка помеѓу приватниот бизнис сектор и јавните претпријатија во нашиот град.Ова не е ни прва а нема да биде ниту последна донација на Фото Лозиго, ние ќе продолжеме со вакви позитивни дела по кои сме и препознатливи имено една од причините за оваа донација е нашиот јубилеј 30години постоење“, изјавии Зоран Дамкоски.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи