ЕВН Македонија избрана за универзален снабдувач со електрична енергија

ЕВН Македонија е избрана за најдобар понудувач на јавното електронско поддавање на тендерот за избор на Универзален снабдувач со електрична енергија.

 

Оваа компанија на денешната аукција понудила маржа од 11,5 отсто, што воедно била и најниска.

 

На аукцијата учествувала и државната компанија ЕЛЕМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.