ЕВН Македонија избрана за универзален снабдувач со електрична енергија

Facebook
Twitter
Email
Print

ЕВН Македонија е избрана за најдобар понудувач на јавното електронско поддавање на тендерот за избор на Универзален снабдувач со електрична енергија.

 

Оваа компанија на денешната аукција понудила маржа од 11,5 отсто, што воедно била и најниска.

 

На аукцијата учествувала и државната компанија ЕЛЕМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи