ВИДЕО – Голем пожар позади „Црн Бор“ во Прилеп

Попладнево голем пожар избувна покрај пругата Прилеп – Битола, позади „Црн Бор“ во Прилеп. Од ТППЕ Прилеп за Инфо Компас истакнаа дека нивните екипи биле на терен, а според првичните информации горела гума трака од РЕК Битола. Но официјални информации се очекуваат по гаснењето на пожарот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.