ВИДЕО – Голем пожар позади „Црн Бор“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Попладнево голем пожар избувна покрај пругата Прилеп – Битола, позади „Црн Бор“ во Прилеп. Од ТППЕ Прилеп за Инфо Компас истакнаа дека нивните екипи биле на терен, а според првичните информации горела гума трака од РЕК Битола. Но официјални информации се очекуваат по гаснењето на пожарот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video