Прилепчанец 5 дена ја држел затворена сопругата во нивниот дом и физички ја нападнал

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 03.03.2019 во 20.00 часот во Полициската станица Прилеп, М.А. (30) од Прилеп пријавила дека нејзиниот сопруг Ф.А. околу пет дена ја држел затворена во нивниот дом во Прилеп. Според пријавеното, на 03.03.2019, Ф.А. и физички ја нападнал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video