Тешка сообраќајка кај Прилеп – повредени 6 лица, меѓу нив и дете

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Шест лица, меѓу кои и шестгодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 18:30 часот на патот село Крушеани – село Обршани, Прилепско.

 

Сообраќајната несреќа се случила меѓу „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Ј.(37) од Прилеп и „опел астра“ управувано од Р.П.(39) од село Беранци, општина Могила.

 

Со тешки телесни повреди се здобил М.П.(64), сопатник од возилото „опел астра“, а двајцата возачи и двајца сопатници М.Т.(32) и шестгодишно дете од другото возило се здобиле со телесни повреди. Со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската болница во Прилеп за укажување лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video