Македонскиот дизајнер Славче Таневски го претстави своето ново дело Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Facebook
Twitter
Email
Print

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz CLA Shooting Brake. Презентацијата на Таневски се наоѓа на 9 мин. и 49 секунди од видеото.

 

 

Интересно е што својата презентација ја почнува со своите први цртежи само од 2-годишна возраст, кусо објаснувајќи ги своите визуализации за автомобилите.

 

 

 

 

Инаку, тој е еден од најмладите членови на врвниот тим на дизајнери на Mercedes-Benz каде досега самостојно креираше неколку модели за најстариот автомобилски бренд во светот.

 

На официјалната презентација претставени се и освежениот GLC, како и новиот Mercedes-AMG GLE 53 и нови дополнувања во семејството EQ на електрични возила на Mercedes-Benz.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи