Голем пожар позади Маркови Кули во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во моментов гори поголема површина позади ридот Маркови Кули во Прилеп. Пожарот бил пријавен во 11.45 минути. Од ТППЕ Прилеп истакнаа дека на терен биле излезени со 2 возила и 5 пожарникари. Екипите се  уште биле на терен, а пожарот не е локализиран. Подетални иинформации се очекуваат подоцна.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video