Прилепчанец паднал од мопед, со тешки повреди завршил во болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Прилепчанец бил тешко повреден откако изгубил контрола на мопедот што го управувал вчера во Прилеп.

 

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 14.30 часот на улицата 11-ти Октомври во Прилеп.

 

А.С.(44) управувајќи мопед изгубил контрола и паднал на коловозот. Од падот А.С. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата во Прилеп, каде му била укажана лекарска помош.

 

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video