Автомобил удри пешак во Прилеп, повредената итно пренесена во болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера во Прилеп, кога возило прегази пешак.

 

Како што информираат од полицијата, вчера во 19.20 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп, патничко возило „Опел астра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(54) од Прилеп, удрило во пешакот К.Ј.(29) од Прилеп, која се здобила со тешки телесни повреди и итно била пренесена во болницата во Прилеп.

 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video