Чавков во притвор – неговата ќерка обвинува за притисок, закани и измислици

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По апсењето на бившиот министер за внатрешни работи Митко Чавков кој е обвинет како организатор на насилството на 27 април, поради можност за бегство од државава, на својот фејсбук профил се огласи неговата ќерка Зорица Чавкова.

 

„Го повикувам обвинителството јавно да обзнани барем еден доказ со кој се поткрепува информацијата, од службената белешка на МВР, дека Чавков поседува вила на Халкидики и дека планирал бегство. Одговорно тврдам дека ова е лага. Убедена сум дека оваа белешка е измислена под притисок и закани од нарачателите и дека ќе се разоткријат истите. За овој случај ќе бидат известени сите меѓународни субјекти, сите амбасади“, напиша Чавкова.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video