ФОТО ВЕСТ – Прилепчани на „Антена“ – Пелистер со целата своја убавина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пет мина прилепчани Маја Јошеска, Владимир Јованоски, Христијан Костадиноски, Пеце Илиоски и Габриел Стојаноски викендов искачија неколку врвови на Пелистер : „Стив“ 2.468 мнв, „Илинден“ 2.542, „Димев врв“2.600 мнв и „Пелистер“ 2.601 мнв. До редакцијата на Инфо Компас испратија фотографии од магичниот поглед и убавина кои ги има Пелистер во овој дел од годината. Уживајте !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video